povabilo k branju

12. 05. 2021

Kadar vam zmanjka navdiha za branje, potrebujete nasvet ali vam izbira primerne knjige povzroča prevelik stres, vam bo v pomoč rubrika Z NAŠIH POLIC. V njej boste vsak teden našli leposlovne in strokovne knjige za otroke in odrasle, ki so zaposlene v Knjižnici Domžale še posebej pritegnile.

Festival literature sveta Fabula je najodmevnejši literarni festival v Sloveniji ter eden pomembnejših v širši regiji. Poteka od leta 2003, v tem času pa je gostil mnoge najpomembnejše sodobne avtorice in avtorje.

Fabula v partnerstvu s slovenskimi knjigarnami in knjižnicami ter založbami predstavlja Fabulin izbor - mesec branja, ki v osebnem izboru treh bralcev, poznavalcev literarnega sveta /Alenka Arko, Blaž Javornik ter Valentin Plahuta Simčič/ izpostavlja 20 temeljnih knjižnih naslovov preteklih let - tako slovenskih kot tujih avtorjev v slovenskem prevodu.

Danes vam predstavljamo FABULIN IZBOR 2021.

Z naših polic: FABULA - Festival literature sveta

Knjige iz Fabulinega izbora vas označene s posebno nalepko pričakujejo na oddelku za odrasle v Knjižnici Domžale.

Vabljeni med knjižne police!