Knjižnica semen: IZPOSODI - VZGOJI - DELI
Arhiv novic Izpostavljeno na prvi strani

Knjižnica semen: IZPOSODI - VZGOJI - DELI

zbiranje domačih semen

Knjižnica semen deluje kot vsaka druga knjižnica, le da si v njej ne izposojate knjig, temveč domača semena. Iz njih vzgojite rastline, pridelate nova semena in del teh semen nato vrnete v knjižnico.

Knjižnica semen je namenjena vsem posameznikom, ki doma pridelujejo svoje vrtnine, se zavedajo pomena zdravih domačih semen, ohranjanja avtohtonih vrst rastlin ter so pripravljeni za skupno dobro darovati nekaj svojega časa in truda. Zelo bomo veseli vsakega daru. Paziti je treba le, da ste semena vzgojili sami in da poznate osnovne podatke o rastlini, saj jih boste morali vnesti v poseben obrazec. Ob prihodu v knjižnico vas bodo čakale naše vrečke za shranjevanje semen ter navodila za postopek vnosa semen v bazo.

Pogoj za sodelovanje v Knjižnici semen je veljavno članstvo v Knjižnici Domžale. Za izposojo semen se uporablja posebna aplikacija, ki omogoča pregled nad kroženjem semen. Aplikacija je enostavna in je namenjena samostojni uporabi. Prilagojena je uporabniku in vas z navodili vodi ves čas procesa izposoje in vračanja semen. Lahko pa se obrnete tudi na osebje v knjižnici, ki vam bo z veseljem pomagalo. Na dan si lahko izposodite največ 3 vrste semen (1 vrečko vsakega). Naenkrat imate lahko izposojenih največ 10 vrečk.

Podatki o rastlini - obrazec

Odpiralni čas Krajevne knjižnice Ihan

• torek, sreda: 14.00-19.00
  • petek: 7.30-9.00 in 10.30-14.00​​​​