Sistem joga v vsakdanjem življenju

Sistem joga v vsakdanjem življenju

Predstavitev knjige

Knjižnica Domžale, 20. 09. 2022 19:00

Društvo Joga v vsakdanjem življenju vabi na predstavitev knjige Sistem joga v vsakdanjem življenju, v kateri so predstavljene asane – telesne vaje, pranajame – dihalne vaje, sproščanje in meditacija samoanalize. Avtor knjige je Paramhans Swami Mahershwarananda.

V sodobnem zahodnem svetu ima čedalje več ljudi zdravstvene težave. V knjigi Sistem joga v vsakdanjem življenju so predstavljene asane – telesne vaje, pranajame – dihalne vaje, sproščanje in meditacija samoanalize. Asane so razvrščene v osem težavnostnih stopenj. Opisane so hatha joga krije – tehnike prečiščevanja na telesnem in psihičnem nivoju. Duhovno ozadje Joge v vsakdanjem življenju, ki zajema štiri poti joge. Razloženi so prana, mantra, čakre, vegetarijanska prehrana in post. Knjigo zaključuje Pregled asan in njihovega učinkovanja. Da bi sami doživeli učinke opisanih vaj, bomo po predstavitvi izvedli tudi nekaj vaj sede in stoje. Knjigo bo predstavila dr. Vojka Bole-Hribovšek, dr. vet. med., ki že dvajset let vodi programe »joga za hrbtenico in sklepe« in »joga proti stresu«.

org.: Društvo Joga v vsakdanjem življenju Domžale, Knjižnica Domžale.