Koledar prireditev

Pomenkovanja s Pižamo: Aljoša Harlamov
Dogodki in prireditve Za odrasle

Pomenkovanja s Pižamo: Aljoša Harlamov

pogovor

Knjižnica Domžale, 12. 02. 2026 19:00
Izvozi dogodek

Literarni zgodovinar, publicist, urednik in podkaster Aljoša Harlamov je konec minulega leta pri založbi Goga izdal roman Dohtar in Povodni mož. Kriminalko, ki se ob razcvetu tega žanra na naših tleh vrača v preteklost.

V žmohtno spisanem romanu vzpostavi alternativno zgodovino, v kateri je France Prešeren oziroma Dohtar po prekrokani noči prisiljen poiskati morilca utopljenke, ki jo je v deliriju izvlekel iz Ljubljanice. Kako je Prešeren postal detektiv, koliko resničnih podrobnosti se skriva v zgodbi in zakaj naposled ne vihamo več nosu nad žanrsko književnostjo?

gost: dr. Aljoša Harlamov
pogovor vodi: Boštjan Gorenc - Pižama


Povabljeni na pogovor, ki bo najbrž imel toliko meandrov, da bi med njimi zablodil tudi Povodni mož!




 

Če sodelujete v projektu OKUSIMO BESEDO - bralna značka za odrasle, lahko na prireditvi prejmete nalepko.
Tisti, ki boste poleg branja obiskali vsaj 3 pogovore iz sklopov Literarna kavarna, S knjigo in kavo v lepši dan in Dober večer, znanost ter s tem zbrali 3 nalepke, boste prejeli dodatno nagrado. Vabljeni v našo družbo!

Povečaj ali pomanjšaj font:
Ponastavi velikost
Povečaj pisavo
Zmanjšaj pisavo
Velika črna kazalka
Velika bela kazalka
Razmik med črkami
Barvna shema
Privzeto
Črno na belem
Belo na črnem
Črna na bež
Črno na zelenem
Modro na belem
Črno na rumenem
Modro na rumenem
Rumeno na modrem
Turkizno na črnem
Črno na vijoličnem
Tip pisave
Privzeto
Arial
Verdana
Open Dyslexic
Open Dyslexic Alta
Ponastavi