Podrečje, draga vas domača: odprtje razstave

Podrečje, draga vas domača: odprtje razstave

Razstava akvarelov Roka Pogačarja

Knjižnica Domžale, 8. 08. 2022 20:00

Vljudno vabljeni na odprtje in ogled razstave akvarelov Roka Pogačarja v prostorih Knjižnice Domžale z naslovom Podrečje, draga vas domača.

Razstava bo odprta s krajšim kulturnim programom in bo na ogled do 3. septembra 2022.
Na odprtju sodeluje Moška vokalna skupina Adam Ravbar.

Prisrčni vabljeni!

"Kot otrok sem rad risal, spuščal zmaje, plezal po drevesih, občudoval oblake in puščal domišljiji prosto post. Z leti se je seveda marsikaj spremenilo, a otroškega sveta nisem nikoli pozabil. V petdesetih sem ponovno odkril stezico do notranjega nezavednega sveta, polnega barv, po kateri sem nekoč že hodil; in sem zopet stopil nanjo. Odkril sem akvarel, zahteven in preprost instrument prebujanja originalnega dojemanja sveta in sebe. Nastal je opus različnih motivov, ki je prešel v potujočo razstavo. Pot je začel na Grajski terasi na Starem gradu, nadaljeval v Plečnikovi vili na Homcu, zavil v razstavni prostor Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano in sedaj je tukaj, v Knjižnici Domžale. Razstavo posvečam domačemu kraju, vasici Podrečje, kjer se je želja po ponovnem ustvarjanju zbudila."

Rok Pogačar

org.: Rok Pogačar, Knjižnica Domžale