Mešani pevski zbor Klas Groblje

Mešani pevski zbor Klas Groblje

Kulturna društva se predstavijo

Knjižnica Domžale, 22. 03. 2023 19:00

Mešani pevski zbor Groblje je bil ustanovljen leta 1993, v okviru Kulturnega društva Groblje. Društvo je v kraj prineslo živahen utrip kulturnega življenja. Zbor je leta 2009 stopil na samostojno pot in se preimenoval v Mešani pevski zbor Klas Groblje

V 30-ih letih je zbor deloval vsa leta neprekinjeno, pod različnimi taktirkami zborovodij. Zdajšnji zborovodja Rok Rakar jih vodi tretjo sezono. Z veliko vnemo se pripravljajo na praznovanje 30-letnice.

Poleg udeležb domačih, regijskih tekmovanj odraslih pevskih zborov, jih je pot že nekajkrat zanesla tudi v tujino, od koder so se vedno vrnili veseli dobrih dosežkov. Vse žlahtne barve so v najihovi zbirki priznanj in odličij.  V kraju samem in okolici, večkrat sodelujejo v različnih prireditvah.

Vsako leto organizirajo samostojne tematske koncerte in tudi letos bo tako. Ob obletnici pripravljajo več koncertov.

Med to praznovanje sodi tudi koncert v Knjižnici Domžale.

Vstop prost! Vabljeni!

org.: JSKD - OI Domžale, Knjižnica Domžale