Dogodki in prireditve Za odrasle S knjigo v kino

Volčji totem [*Mestni kino Domžale*]

pustolovski film, drama

5. 10. 2015 20:15

Mestni kino Domžale in Knjižnica Domžale vas vabita na ogled pustolovskega filma VOLČJI TOTEM PHOENIX v režiji Jean-Jacquesa Annauda. V dvorani Kulturnega doma Franca Bernika se nam lahko pridružite v ponedeljek, 5. oktobra 2015, ob 20.15. Lepo povabljeni!

Vsi člani Knjižnice Domžale imajo za vse projekcije izbranega filma 20 % popusta. Vstopnice lahko rezervirajo preko telefona (01 722 50 50).

VOLČJI TOTEM Wolf Totem / pustolovski film, drama / režija: Jean-Jacques Annaud / scenarij: Jean-Jacques Annaud in John Collee po romanu Jianga Ronga / igrajo: Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragghaa, Yin Zhusheng, Basen Zhabu / 2015, Kitajska, Francija / distribucija: Cinemania group / 121’

Film, posnet po resnični zgodbi, prikazuje življenjsko popotovanje mladega pekinškega študenta Chena, ki se leta 1967, med kitajsko kulturno revolucijo, odpravi živet k nomadskim plemenom v Notranji Mongoliji. V neskončni pustinji, kjer vladajo neizprosni zakoni narave, mora Chen ljudi poučevati o velikih dosežkih kitajske civilizacije, vendar mu nenavadni ljudje in divje živali počasi prirastejo k srcu. Ko nekega dne najde volčjega mladiča, ga obdrži in vzgaja, s tem pa celotno pleme spravi v nevarnost, saj se volčje krdelo želi maščevati za izgubljenega volčiča.