V srcu morja [*Mestni kino Domžale*]

V srcu morja [*Mestni kino Domžale*]

akcijska drama

13. 12. 2015 17:00

Mestni kino Domžale in Knjižnica Domžale vas vabita na ogled akcijske drame V srcu morja v režiji Rona Howarda. V dvorani Kulturnega doma Franca Bernika se nam lahko pridružite v nedeljo, 13. decembra 2015, ob 18.00. Lepo povabljeni!

Vsi člani Knjižnice Domžale imajo za vse projekcije izbranega filma 20 % popust.

Vstopnice lahko rezervirajo preko telefona (01 722 50 50).

V SRCU MORJA

akcijska drama / In the Heart of the Sea / režija: Ron Howard / scenarij: Charles Leavitt po knjigi Nathaniela Philbricka In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex / igrajo: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy, Tom Holland, Brendan Gleeson, Jordi Mollà, Ben Whishaw / 2015, ZDA / distribucija: Blitz / 122’

KRATKI OPIS

Resnična zgodba ladje Essex, kitolovke iz Nove Anglije in njenega soočanja z velikanskim kitom.   Pozimi leta 1820 kitolovko Essex iz Nove Anglije napade nekaj, kar ne more verjeti nihče: velikanski kit z neusahljivo voljo in domala človeškim občutkom za maščevanje. Resnična pomorska katastrofa je pozneje navdihnila roman Moby Dick Hermana Melvilla – toda njegova pripoved je zgolj polovica zgodbe, ki se je odvijala tisto zimo. Film razkriva grozljive posledice napada, ko se posadka ladje znajde na meji lastnih zmogljivosti in je za preživetje prisiljena početi nezamisljive reči. Prebijajo se skozi viharje, sestradanost, preplah in obup, pri tem podvomijo v svoja najgloblja prepričanja – tudi v vrednost lastnih življenj in v moralnost lastnega poklica. Medtem ko njihov kapitan sredi odprtega morja išče pot, se njegova desna roka še vedno trudi ukrotiti gromozanskega kita.