Moški, ženska, alkohol in vožnja

Moški, ženska, alkohol in vožnja

predavanje

Knjižnica Domžale, 14. 12. 2023 18:00

»Če  se v družbi pogovarjamo o alkoholu, običajno utihnem, saj se jih vedno najde kar nekaj, ki vedo veliko povedati o svojih izkušnjah in izkušnjah drugih. Opažam, da tečejo pogovori o alkoholu  v eno ali drugo skrajno smer: ali hvalimo rujno kapljico in njene pridelovalce ali pa govorimo o alkoholni zasvojenosti, nasilju  in temnih usodah ogroženih.

Vse več je  ljudi, ki so morda odprli alkoholu vrata v svoj dom, a hočejo, da v njem ohrani  pravo mesto, ali pa, da se poslovi za zmerom. In ker sem po poklicu tehnik, naravoslovec se bom osvetlitve prav tega problema lotila  z definicijami,  računi, mejnimi vrednostmi in vrsto novih spoznanj. Prinesite torej s seboj, papir, svinčnik, računalo in … zvedavo glavo!«

dr. Majda Zorec Karlovšek

Dr. Majda Zorec Karlovšek, univ.dipl.kem., je sodna izvedenka za forenzično toksikologijo in alkoholometrijo. Že vrsto let pripravlja in vodi  različne programe in projekte namenjene mladim in odraslim za zmanjšanje škode, ki jo povzroča alkohol (Alkoholne ključavnice: kdaj, kje in zakaj?; Mi gremo po svoje!;  Alkohol varnost, zdravje; Moški, ženska alkohol in vožnja )

Predavateljica je tudi soavtorica monografije o Šmarnici (izdajatelj: Občina Trebnje, 2019, 1. ponatis 2020)

Sofinancer projekta MOŠKI, ŽENSKA, ALKOHOL IN VOŽNJA je Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa.
org.:
Združenje FORTOX (Združenje za razvoj forenzične toksikologije in drugih forenzičnih ved), Knjižnica Domžale