Mišja zabava z Gajo Kos
Dogodki in prireditve Za otroke

Mišja zabava z Gajo Kos

srečanje in pogovor z avtorico

Knjižnica Domžale, 4. 12. 2023 09:30

Miški Mici in Rita sta povabljeni na mišjo zabavo, na kateri pa je tudi maček. A brez skrbi, Albert je prijazen maček, ki miške meče v zrak in jih lovi na svoje mehke šapice. Prav nič pa ni prijazen Albertov brat dvojček Edgar. In prav on se je nenadoma pojavil pred vrati. Kako se bodo miške rešile iz zagate? Se bo mišja zabava spremenila v mačjo, na kateri bodo miške le še slasten prigrizek?

Miški Rita in Mici sta svojo prvo vlogo dobili v slikanici Ne pozabi na naslov!, ki se je uvrstila tudi na seznam Bele vrane, ki ga pripravlja Mednarodna knjižnica za mladinsko književnost v Münchnu. Miški sta si v prejšnji slikanici zaželeli, da bi nastopili še v eni - tokrat taki z zgodbo, ki ima glavo in rep. Želja se jima je uresničila. V Mišji zabavi je kar nekaj glav in repov, ker v njej nastopa veliko miši in dva mačka ...

Vabljeni na Mišjo zabavo v Knjižnico Domžale, kjer nam bo GAJA KOS, avtorica slikanice,  predstavila zgodbo, lahko pa jo bomo tudi kaj povprašali.

Vstop je prost!

sodelujejo: učenci OŠ Venclja Perka