Mette Vedsø: 130 utripov na minuto

Mette Vedsø: 130 utripov na minuto

pogovor z avtorico

Knjižnica Domžale, 19. 05. 2023 09:00

V sklopu 13. festivala Bralnice pod slamnikom v Knjižnici Domžale gostimo dansko pisateljico Mette Vedsø, avtorico mladinskega romana 130 utripov na minuto. Mladinski roman je presunljiv roman o tesnobi, pa tudi ganljivi moči povezane skupnosti, ki se razvije na Pijinem domačem stopnišču.

Z avtorico se bo pogovarjal Gašper Stražišar, sodelovali bodo učenci OŠ Venclja Perka.

Vstop prost!

org.: Založba MIŠ, Knjižnica Domžale

Sredi angleščine se Pi zgrudi na tla. Omedli samo za nekaj sekund, a v tem času se vse spremeni. Že dolgo jo je hromil nedoumljiv strah, ves čas je pod pritiskom, zdaj pa jo je tesnoba tako stisnila, da si mora vzeti odmor. Njena starša sta prepričana, da bo kmalu bolje, tudi prijateljice ji pošiljajo prijazna sporočilca z željami po čimprejšnjem okrevanju. Pijin svet se razsvetli, ko v njeno življenje nepričakovano vstopijo sosede s svojimi težavami: Vicky z motnjo v razvoju, mama samohranilka Bianca in Gillian Brown, starejša gospa, ki se pripravlja na praznovanje rojstnega dne. Vsakdanji vrvež povsem običajnih ljudi Pi odpre popolnoma nov pogled na svet.