Kje sem ostala [*Kulturni dom Franca Bernika*]

Kje sem ostala [*Kulturni dom Franca Bernika*]

obeležitev svetovnega dneva Alzheimerjeve bolezni

26. 09. 2016 19:00

Kulturni dom Franca Bernika Domžale, Dom upokojencev Domžale in Knjižnica Domžale vas ob svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni vabijo na ogled gledališke predstave Kje sem ostala v izvedbi KUD Transformator, ki bo v ponedeljek, 26. septembra 2016 ob 19. uri v Kulturnem domu Franca Bernika Domžale.

KUD TRANSFORMATOR

Urša Adamič / Nina Šorak

KJE SEM OSTALA

Predstava Kje sem ostala preko odra raziskuje razvoj demence skozi dve perspektivi - osebno in družbeno. Interpretira intimni svet starejše gospe, ki se počasi izgublja v svojih spominih in se vedno manj zaveda sedanjosti. Svet okoli nje začne počasi razpadati na koščke, ki jih sestavlja v nove slike (svoje) resničnosti. Ob njej je nenehno prisoten sin, pomaga ji, vendar se ona vedno bolj oddaljuje. Razumevanje sveta bomo ujeli v interaktivno video scenografijo, ki se bo odzivala na misli in gibe mame z demenco. Predstava izhaja iz resničnih dogodkov in poglobljene raziskave o demenci, kar ustvarjalci soočajo z medicinskim znanjem o bolezni in zgodbo umeščajo v širši družbeni kontekst naraščajočega števila starejših bolnikov. Predstava razvije celoten spekter čustvovanj osebe z demenco in ponuja možno pot za razumevanje s strani svojcev. Pripoveduje se zgodbo o odnosu, ki ostaja, in spominu, ki odhaja.

Avtorji besedila: Nina Šorak, Urša Adamič, Marinka Štern, Iztok Drabik Jug

Režija: Nina Šorak

Dramaturgija: Urša Adamič

Igrata: Marinka Štern in Iztok Drabik Jug