Kako je osliček premagal pošast - ODPADE
Dogodki in prireditve Za otroke

Kako je osliček premagal pošast - ODPADE

zdravilna zgodba o soočanju s strahom preko osličkove modrosti

Knjižnica Domžale, 24. 11. 2023 10:00

Zgodba, po kateri je nastala tudi unikatna slikanica, je nastala po navdihu resničnega oslička Barda in otrokom razkriva modrost osličkov, ki je pogosto narobe razumljena kot trma - preudarnost. Opogumljajoča zgodba otroke spodbuja k soočenju s strahom na osličkov način in jim tako razkriva, da se za njihovimi strahovi pogosto skrivajo njihove super moči.

Z zgodbo želi avtorica ozaveščati modrost teh čudovitih bitij, osličkov, pokazati na njihovo, skoraj zenovsko mirnost, mehkobo in prijaznost, s katero prebudijo otroka tudi v nas odraslih ter nas spomnijo na naše najbolj srčne želje.

Zgodbo bo otrokom pripovedovala Špela Kaplja, pisateljica in pripovedovalka, avtorica slikanice Kako je osliček premagal pošast.

Po zgodbi bomo imeli igrivo ustvarjalnico, z otroki bomo izdelali osličkov naglavni trak! 😃

Trajanje: 35 min

Org.: Špela Kaplja in Knjižnica Domžale