Aleš Zdešar: Zavarujmo! [*Knjižnica Domžale*]

Aleš Zdešar: Zavarujmo! [*Knjižnica Domžale*]

gorniški večer

6. 10. 2015 19:00

V torek, 6. oktobra 2015 ob 19. uri, bo v Knjižnici Domžale pogovor z Alešem Zdešarjem, ki ga bo vodil Borut Peršolja iz Planinskega društva Domžale. Naslov tokratnega pogovora je Zavarujmo!

Aleš Zdešar (1975) iz Kranja, univerzitetni diplomirani geolog, zaposlen v Triglavskem narodnem parku. Poročen, oče dveh otrok, fotograf, predavatelj. Fotografira od leta 2005 (uporablja Canonovo opremo), (so)avtor blogov FotoGaja ter The Light in Bohinj. S fotografijami opremlja publikacije, revije, knjige in koledarje Triglavskega narodnega parka. Širi znanje in misli o varovanju narave, o neživi naravi, o kulturni dediščini, o fotografiji, o potovanjih in življenju. Del troedine ekipe Fotografov dnevnik, ki pripravlja predavanja odličnih fotografov in zanimivih oseb, ki jim je fotografija zaznamovala življenje.

Ustvarjalna moč gorništva je bila velikokrat izpričana in ima dolgo, več stoletno tradicijo. Hoja je beseda, plezanje je pesem, hoja je slika, plezanje je film. Gorništva ni brez gora in brez ljudi v njih. Gore so kamnite, gore so oblika, gore so zračne, gore so pokrite, gore so dom in gore so parki. Gorniški večeri skušajo njihovo podobo in značaj ujeti v barvit, a spoštljiv pogovor. Sogovornika odkrivata svet gora, raziskovalna, znanstvena in strokovna spoznanja o njih in dosežke, ki v gorah (predvsem pa v naših glavah) premikajo meje mogočega.

Vstop prost!

gorniški večer oktober 2015 /plakat/