21. marec - Svetovni dan poezije

21. marec - Svetovni dan poezije

Vabljeni v našo družbo!

Knjižnica Domžale, 21. 03. 2023 08:00 - 19:00

Na Svetovni dan poezije smo v Knjižnici Domžale za obiskovalce pripravili vrsto dejavnosti.

V dvorani Knjižnice Domžale si lahko ogledate razstavo prispele poezije udeležencev natečaja Poezija zdravi.

V BUKVARNI, ki stoji ob izposojevalnem pultu, boste našli naše odpisano in podarjeno gradivo. Izbrano gradivo lahko brezplačno odnesete domov.

Pripravili smo nagradno ANKETO, s katero bi radi pridobili dragocena mnenja uporabnikov knjižničnih storitev. Za izpolnjeno anketo si lahko v knjižnici izberete simbolično nagrado, lahko pa se odločite za izpolnjevanje spletne ankete.

Miselne igre za starejše, imenovane MISELNI OREHI, so zabavne aktivnosti za spodbujanje uma. V Knjižnici Domžale in krajevnih knjižnicah najdete premetanke, skrivanke, labirinte in pobarvanke. Rešene miselne naloge oddajte v knjižnici in izberite simbolično nagrado.

Za najmlajše obiskovalce smo pripravili KRIŽ KRAŽ. To je kviz meseca v treh različicah: za otroke stare od 3 do 5 let, za otroke stare od 6 do 9 let in za otroke starejše od 10 let. Rešen kviz oddajte v knjižnici in izberite simbolično nagrado.

Vabimo vas, da nas obiščete in si med bogato zbirko slovenske in svetovne poezije izberete pesniško zbirko, ki vas bo napolnila z upanjem in ljubeznijo do življenja.