Življenje z otroki v rejništvu

Življenje z otroki v rejništvu

posvet

Knjižnica Domžale, 22. 11. 2022 19:00

Med nami je kar nekaj družin, ki so v svoj dom sprejele otroke, ki so bili tako ali drugače primorani zapustiti svoj dom, oditi stran od matične družine. Ali se jim je družina na nek način odrekla, ali pa so bili to otroci družini odvzeti, saj tisti dom zanje ni predstavljal varnega in zdravega okolja za življenje.

Te otroke pa ne moremo prepustiti same sebi, zanje je potrebna nova družina, okolje, kjer bo njihovo otroštvo čim boljši približek temu, kar bi moral biti.

Otrok, ki potrebujejo nadomestno mamo, očeta, skrbnike, je na žalost kar precej.

Na posvetu bomo predstavili zgodbe rejnic iz Domžal, ki so v svoj dom sprejele otroke druge matere in jih sprejele za svoje. Kot poudarjajo gre za čudovite otroke, vsak ima svojo zgodbo in si zasluži vso srečo tega sveta.

Z nami bodo, poleg rejnic, tudi strokovnjaki, predstavniki Centra za socialno delo Domžale in Društva rejnikov Slovenije, ki bodo spregovorili o drugi strani zgodbe - odvzemu otroka, izboru rejniške družine, namestitvi in delu z matično družino otroka.

Gostje bodo na posvetu na voljo tudi za vaša vprašanja.

Lepo vabljeni!

org.: Mateja A. Kegel, Knjižnica Domžale