PREVZEM IN VRAČILO GRADIVA S PAKETNIKI
Enote Knjižnica Janeza Trdine Mengeš Aktualno

PREVZEM IN VRAČILO GRADIVA S PAKETNIKI

Nova storitev Knjižnice Janeza Trdine Mengeš

Knjižnica Janeza Trdine Mengeš po novem omogoča prevzem in vračanje gradiva s paketniki tudi izven delovnega časa.

Ali vam nikakor ne uspe priti do knjižnice v obratovalnem času? Ne morete do nujno potrebnih knjig ali vam jih ne uspe vrniti pravočasno? Mogoče ne izpolnjujete pogoja PCT?

Sedaj vam Knjižnica Janeza Trdine Mengeš omogoča prevzem in vračanje gradiva z uporabo paketnikov tudi izven obratovalnega časa knjižnice. Paketnike boste našli nameščene na desni strani glavnega vhoda v knjižnico. Članom knjižnice je trenutno na voljo devet paketnikov. Storitev je brezplačna, na voljo pa je vsem uporabnikom, ki imajo mobilni telefon, pri čemer ni nujno, da je to pametni telefon.

NAROČANJE GRADIVA

Zaradi omejenih prostorskih zmožnosti za prevzem v paketniku lahko naročite do 10 enot gradiva.

Gradivo lahko naročate preko telefona s klicem v knjižnico na telefonsko številko 01 723 73 74; preko Moje knjižnice (Cobiss+) ali preko mobilne aplikacije mCobiss (pri možnosti Prevzemno mesto označite možnost Ime enote, paketnik npr. Mengeš, paketnik).

Pomembno:

• naročila gradiva za prevzem v paketniku, ki bodo oddana izven obratovalnega časa knjižnice, bodo obdelana v naslednjem delovnem dnevu,
  • naročeno gradivo bo na prevzemnem mestu čakalo največ 72 ur,
  • gradivo, ki ne bo pravočasno prevzeto, se vrne v knjižnico. Zanj uporabnik plača stroške v skladu s cenikom,
  • knjižnica zahtevo za prevzem gradiva v paketniku zavrne, če število enot naročenega gradiva za prevzem v paketniku presega 10 enot; če dimenzije gradiva presegajo prostorske zmožnosti paketnika.

PREVZEM GRADIVA V PAKETNIKU

Za prevzem gradiva v paketniku potrebujete mobilni telefon. Ko boste naročili želeno gradivo, ga bomo v knjižnici poiskali in odložili v paketnik.

• Če nimate pametnega telefona - ob pripravi gradiva v paketnik, boste prejeli SMS z informacijami za prevzem gradiva. Gradivo prevzamete s klicem na telefonsko številko navedeno v SMS sporočilu.
  • Z aplikacijo Direct4me - na pametni telefon si prenesete aplikacijo in se registrirate. Za prevzem gradiva odprete sporočilo v aplikaciji in sledite navodilom.

VRAČANJE GRADIVA V PAKETNIK

Prostor v paketniku je omejen in uporabnike vljudno prosimo, da v primeru, če dimenzije vrnjenega gradiva presegajo prostorske zmožnosti paketnika, gradivo vrnejo v času obratovanja knjižnice. Paketnik sprejema vračila v obsegu do 10 enot.

• V roku 14 dni od prevzema gradiva v paketniku, lahko z uporabo aplikacije Direct4me sami vrnete gradivo v paketnik.
  • Po preteku 14 dni, vračilo gradiva v paketnik naročite s klicem v knjižnico ali s sporočilom na elektronski naslov menges@dom.sik.si. V sporočilu navedite svojo člansko številko in svojo mobilno telefonsko številko. Dogovorili se bomo za dan vračila gradiva in vam rezervirali paketnik. Po rezervaciji paketnika boste sprejeli sporočilo v aplikaciji Direct4me ali preko SMS sporočila (v primeru, da nimate pametnega telefona). Rezerviran paketnik vas bo čakal 24 ur.

PAKETNIK NE OMOGOČA

• Hkratnega prevzema naročenega gradiva in vračila od prej izposojenega gradiva v ISTI PAKETNIK (če želite hkrati vrniti tudi že prej izposojeno gradivo, morate rezervirati drug paketnik).
  • Izposoje in vračanja igrač, iger in knjižnih kovčkov.

Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na zaposlene v knjižnici. Z veseljem vam bomo pomagali!