Zgodbe mojega kraja: Kako smo se nekoč zabavali
Arhiv novic Izpostavljeno na prvi strani

Zgodbe mojega kraja: Kako smo se nekoč zabavali

Razglasitev najboljših zgodb natečaja

Knjižnica Domžale vsako leto sodeluje pri literarnem natečaju Zgodbe mojega kraja, ki ga razpiše Mestna knjižnica Ljubljana skupaj v sodelovanju s knjižnicami Osrednjeslovenske regije.

Natečaj je bil namenjen vsem, ki ste že dopolnili 60 let. Letos je bila tema Kako smo se nekoč zabavali, natečaj pa je potekal od 1. marca do 1. septembra. Naslov je vsako leto drugačen, a vedno tesno povezana z zgodovino lokalnega okolja.

Namen natečaja je bil približati kulturno dediščino starejšim, jih spodbuditi k aktivnosti ter hkrati pridobiti zanimive vsebine iz lokalnega okolja, predvsem zgodbe povezane z načinom življenja nekoč. Tovrstne zgodbe namreč predstavljajo pomemben del naše kulturne dediščine, ki ga slovenske splošne knjižnice želimo ohraniti za naše zanamce.

Na natečaj je prispelo 29 zgodb, ki so ustrezale pogojem razpisa. Žirija je izbrala 10 najboljših, nato pa izmed njih 3 zmagovalne. Nagradili so vseh 10 izbranih zgodb.

Posebej pa bi radi izpostavili dve zgodbi, ki prihajata iz naše okolice.

Vabimo vas k branju zgodb in k prijavi na natečaj v letu 2023.