Svetovni dan pozdrava
Arhiv novic

Svetovni dan pozdrava

21. november

21. novembra po vsem svetu obeležujemo svetovni dan pozdrava. Na ta dan se vsako leto spomnimo, kako pomemben je pozdrav. Je del osnovne kulture in prav na ta dan imamo lepo priložnost, da nekomu s pozdravom polepšamo dan. S tem bomo prispevali tudi k boljšim medsebojnim odnosom in hkrati ohranjamo prijetno vzdušje.

V Knjižnici Domžale smo na mladinskem oddelku za vas izpostavili nekaj knjig, ki nas in naše najmlajše učijo pozdravljanja, lepega vedenja ter splošnega bontona. V knjižnici si lahko skupaj s starši ogledajo tudi Pravila vedenja v knjižnici.

Kdo pa je deklica, ki je vsestransko ustvarjalna, tako tudi razmišlja in vse počne na svoj način? To je Pika Nogavička! Tudi ona nas uči, kako se vedemo v knjižnici. Pridružite se ji na Pikini čajanki, kjer boste poslušali zgodbo o Piki, pili čaj, grizljali piškote, ustvarjali in se igrali. Čajanka bo v sredo, 23. novembra 2022, ob 17.00. Obvezna je spletna prijava!

PIKINA ČAJANKA

Vabljeni v knjižnico, a tudi pri nas ne pozabite na bonton in pravila vedenja v knjižnici!

ilustracije: Ivan Mitrevski