BRALNI KLUBI
Zadnje novice Arhiv novic

BRALNI KLUBI

»Obstajajo čokolade, ki jih lahko cele pojemo naenkrat. So pa tudi take, v katerih lahko zares uživamo le, če jih po majhnih koščkih razpustimo na jeziku.Obstajajo knjige, ki jih lahko preberemo na dušek.  Obstajajo pa tudi take, ki morajo v nas pronicati zelo počasi, da bi jih lahko resnično dojeli s srcem.«
Iz knjige Zemlja nas ljubi, Ana Pogačnik

Prednost branja v bralnega klubu je, da beremo knjige, katere sami verjetno ne bi nikdar izbrali. To so knjige, ki bogatijo naš besedni zaklad, ki imajo vpliv na posameznega člana in skupino ter nam pomagajo razumeti širšo družbo. Največja dodana vrednost pa je pogovor o knjigi: odkrita, sproščena, a spoštljiva besedna izmenjava mnenj o tem, kaj nam je knjiga dala  ali vzela,  nas morda tudi ujezila ali nas na kaj spomnila. Druženje v bralnem klubu, tudi če je samo po spletu, nam daje vpogled na knjigo in svet »skozi okno drugega«, na prijeten način nam pomaga videti, kako smo si podobni pa vendar različni in kako nas to bogati. Priporočamo, da se nam pridružite in izberete enega izmed naših bralnih klubov.

KNJIŽNICA DOMŽALE

BRALNI KROG
Srečanja potekajo enkrat mesečno, od oktobra do maja, običajno ob sredah ob 19. uri.

Mentorica: Majda Pirnat
E-mail:  pirnat@t-2.si

Bralni klub poteka v živo, v dvorani Knjižnice Domžale.
V začetku leta pripravijo  seznam dobrih knjig, doda se tudi predloge udeleženk in potem si vsaka članica izbere želeno knjigo, ki jo dodajo na končni seznam.

SPREHOD BESED
Srečanja potekajo enkrat mesečno po dogovoru, od oktobra do junija, običajno ob 19. uri. Seznam knjig klub sestavi skupaj. V času slabe epidemiološke slike v državi se srečujejo preko  spleta (ZOOM), sicer v prostroih Knjižnice Domžale.

Mentorica: Mateja Strašek
E-mail: strmateja@yahoo.com

BESEDA JE DALA BESEDO
Srečanja potekajo enkrat mesečno ali po dogovoru v prostorih MGC. Klub je namenjen samo varovancem doma.

Mentorica: Irena Rode
E-mail: irena.rode11@gmail.com

LIPA BERE
Bralni klub Lipa deluje v okviru Literarnega krožka Društva za izobraževanje v tretjem življenjskem obdobju LIPA Domžale.

Bralni klub je trenutno zaradi epidemioloških razmer v mirovanju.

Mentorica: Janka Jerman
E-mail: janka.jerman@siol.net

KNJIŽNICA MENGEŠ

BRALNI KLUB KNJIŽNICE MENGEŠ »BARBKE«
Srečanja potekajo enkrat mesečno, običajno ob ponedeljkih ob 19. uri v prostorih knjižnice Mengeš.

Mentorica: Urška Stritar
E-mail: ustritar@gmail.com

V bralnem klubu berejo knjige po priporočilu knjižničarke ali katere izmed članic.

BRALNI KLUB VRTEC MENGEŠ »ČRKOŽER«
Srečanja potekajo enkrat mesečno v prostorih Vrtca Mengeš. Skupina je zaključena za vzgojiteljice Vrtca Mengeš.

Mentorica: Andreja Voler
E-mail:  voler.andreja@gmail.com

V bralnem klubu berejo knjige po izboru članic.

KNJIŽNICA IHAN

BRALNI KLUB IHAN
Srečanja potekajo enkrat mesečno ob torkih, ob 19.15 uri v prostorih knjižnice v Ihanu.

Mentorica: Katja Strašek Smrdel
E-mail: katja.strasek@gmail.com

Bralne predloge izbira mentorica na podlagi raznih priporočič in predlogov članov bralnega kluba.

KNJIŽNICA TRZIN

KNJIŽNI KLEPET
Srečanja potekajo enkrat mesečno ali  po dogovoru.

Mentorica: Zdenka Kopač
E-mail: zdenka.kopac@dom.sik.si

Knjige izbirajo glede na temen ali praunična obetematska branja glede na mesec, praznična obeležja