Odstrti pogledi knjižnice
Arhiv novic

Odstrti pogledi knjižnice

nagradni fotografski natečaj

Knjižnica Domžale v letu 2015 praznuje 10-letnico obstoja novega kulturnega hrama. Oktobra 2005 je namreč za vse knjig in obknjižničnih dejavnosti željne obiskovalce na stežaj odprla vrata nova, sodobna multimedijsko in računalniško opremljena knjižnica in tako na najlepši način proslavila svoj 101. rojstni dan. V okviru dogodkov, ki so se in se še bodo zvrstili v letošnjem letu, v Knjižnici Domžale razpisujemo nagradni fotografski natečaj ODSTRTI POGLEDI KNJIŽNICE.

Tema natečaja je omejena na knjige v povezavi s knjižnico in bralcem.

Razpisani sta dve kategoriji:

• KNJIŽNICA

Knjižnica v objektivu

Knjižnica kot arhitekturni objekt

Knjižnica kot dnevna soba – prostor druženja

Knjižnica kot srce mesta

Knjižnica kot kulturni hram – zakladnica znanja in modrosti

Knjižnica – izziv sodobnih tehnologij

Digitalna knjižnica

• KNJIGA IN BRALEC

Knjiga v objektivu

Knjiga kot svetinja

Knjiga in jaz

Bralec v objektivu

Knjiga – najboljša prijateljica

E-bralec

Rastem s knjigo

S knjigo v zeleni travi /v park/ /na bazen/ /…/

Bralno gnezdo

Knjiga nas povezuje

S knjigo v svet domišljije

• Sodelovanje in pogoji

Na natečaju lahko sodelujejo vsi ljubitelji fotografije: otroci, mladi, odrasli, ljubiteljski in profesionalni fotografi.

• Prijava na natečaj

Posameznik lahko sodeluje z neomejenim številom barvnih ali črno-belih fotografij, ki jih odda ali pošlje na digitalnem mediju na naslov Knjižnica Domžale, Cesta talcev 4, 1230 Domžale ali pa pošlje na elektronski naslov info@dom.sik.si.

Zaradi omejitve na strežniku naj datoteka ne presega 7 MB. Fotografije lahko pošljete v več datotekah, vendar naj bodo vselej navedeni podatki o avtorju. Večjo datoteko (do 2 GB) pa lahko pošljete tudi preko vmesnika https://www.wetransfer.com/.

Priložite tudi izpolnjeno prijavnico, z natančnimi podatki o avtorju (ime, priimek, naslov, telefonska številka in elektronski naslov).

Vsaka fotografija naj bo označena s podatki o avtorju (ime, priimek) in naslovom.

/primer: F1_Ime_Priimek_Naslov fotografije_Kategorija/

Udeleženci lahko oddajo fotografije v formatu JPG ali JPEG, z ločljivostjo 200-300 dpi in velikosti najmanj 3264x2448.

Digitalnih medijev CD/DVD ne bomo vračali.

• Avtorstvo

Udeleženci natečaja z oddajo prijave in fotografij organizatorju natečaja zagotavljajo, da so sami lastniki in avtorji fotografij oziroma, da so izključni imetniki avtorskih pravic in da na fotografijah ne obstajajo kakršnekoli pravice tretjih oseb. V primeru, da so na oddanih fotografijah upodobljene osebe, ki jim na podlagi veljavnih predpisov pripadajo osebnostne ali kakršnekoli druge pravice, udeleženci natečaja Knjižnici Domžale zagotavljajo, da so pridobili ustrezna dovoljenja upodobljenih oseb za uporabo fotografij z njihovo podobo.

Z oddajo prijave in fotografij udeleženci natečaja na oddanih fotografijah prenesejo na Knjižnico Domžale vse materialne avtorske pravice iz 22. člena Zakona o avtorskih in sorodnih pravicah, zlasti tiste, ki bodo Knjižnici Domžale omogočile javno prikazovanje, razstavljanje in reproduciranje primerkov fotografij, uporabo fotografij v tiskanih in elektronskih medijih (za razstave (izbrane fotografije bodo del stalne razstavne postavitve v prostorih Knjižnice Domžale), za promocijo knjižnice in njenih vsebin in dejavnosti v tiskanih in elektronskih medijih (mesečniki prireditev, katalogi za promocijo gradiva in na spletni strani Knjižnice Domžale)). Prenos navedenih pravic je izključen, velja za ves čas trajanja pravic, je krajevno neomejen in vključuje pravico predelave.

• Trajanje natečaja

Natečaj traja od 15. maja 2015 do vključno 15. septembra 2015.

• Izbor in nagrade

Vse prispele fotografije bo pregledala in ocenjevala natečajna komisija.

Pri ocenjevanju fotografij bo strokovna žirija upoštevala ustreznost razpisani tematiki, izvirnost in izpovednost ter estetska merila. Vse odločitve žirije so dokončne ter nepreklicne in se nanje ne bo moč pritožiti.

Žirija bo izbrala in nagradila 3 najboljše fotografije.

GLAVNA NAGRADA: Digitalni kompaktni fotoaparat CANON SH400 /glavni sponzor: Birox, Servis in prodaja biro opreme/

Poleg glavnih nagrad bomo z zanimivimi in praktičnimi nagradami nagradili tudi najbolj izvirne fotografije.

sponzorji:

• Printbox
  • Kulturni dom Franca Bernika Domžale
  • Založba MIŠ
  • Založba UČILA
  • Foto Senica Marko
  • Jocopy

Najboljše fotografije bodo predstavljene na glavni razstavi in objavljene na spletni strani Knjižnice Domžale. Del fotografij pa bo bogatil tudi stalno razstavo Knjižnice Domžale.

Podelitev nagrad in odprtje razstave bo v prostorih Knjižnice Domžale predvidoma v mesecu oktobru 2015.

Tema fotografskega natečaja je zelo pestra in raznolika, zato omogoča resnično široko vsebinsko paleto ustvarjalnosti. Zelo bomo veseli, če se boste odzvali našemu povabilu. Praznujte z nami in sodelujte v fotografskem natečaju! Delite z nami fotografske podobe izbranih trenutkov v življenju knjige.