Bralni klub

V knjižnici Domžale pripravljamo srečanja in pogovore s pisatelji, pesniki, ilustratorji, založniki, prevajalci... To obliko bibliopedagoškega dela - BRALNI KLUB organiziramo v povezavi z osnovnimi šolami, kjer skušamo vključevati učence različnih starostnih stopenj. Strokovni delavec knjižnice Domžale vodi pogovor, v katerem tudi učenci aktivno sodelujejo: pripravijo vprašanja, berejo odlomke iz knjig... Pogovori potekajo v dopoldanskem času, termine prilagajamo učencem, skupinam. Pripravljamo jih v povezavi s pomembnimi dnevi – npr. Svetovni dan poezije – 21.3., Mednarodni dan knjig za otroke – 2.4., Ta veseli dan kulture – 3.12.,...

Srečanja tako povezujejo šolske in splošno knjižnico, učence pa spodbujajo za branje, bogatijo njihov besedni zaklad, razvijajo socialni, čustveni, estetski in intelektualni razvoj.

Tina Bilban, Ivan Mitrevski: KAJ SPLOH JE TO?

Bralni klub

Tina Bilban, Ivan Mitrevski: KAJ SPLOH JE TO?
Ob Veselem dnevu kulture smo pripravili pogovor z avtorjema, ki mu bodo prisluhnili učenci Osnovne šole Dragomelj. Vabljeni tudi ostali ljubitelji kakovostnih knjig.

Vstop prost! Vabljeni!

pogovor vodi: Nives Podmiljšak