Literarna kavarna

Ob prijetnem vzdušju, ki ga pričarajo sveče, se sproščeno pogovarjamo s slovenskimi literati, pisatelji in pesniki, ki zaznamujejo slovenski kulturni prostor. Odkrivamo manj znane strani znanih literatov. Pogovore obogatimo z glasbenim vložkom učencev Glasbene šole Domžale.

Arhiv dogodkov

Veronika Simoniti: Ivana pred morjem

Literarna kavarna

Veronika Simoniti: Ivana pred morjem

Dela pisateljice Veronike Simoniti so prava poslastica za literarne sladokusce, saj prepričajo tako z dovršeno zgodbo kot s posebnim, zanjo značilnim slogom. Njene kratke zgodbe, zbrane v zbirkah Zasukane štorije, Hudičev jezik in Fugato, ter romaneskni prvenec Kameno seme so bili večkrat nominirani in nagrajeni, prevedeni v več jezikov in jih najdemo v domačih in tujih antologijah. Lani je izšel njen drugi roman, Ivana pred morjem, o katerem bo tekla beseda na literarni kavarni.

Z avtorico se bo pogovarjala: Tadeja Rode Teran

Organizacija: Tadeja Rode Teran, Knjižnica Domžale