POGLEDI PRETEKLOSTI - Gostilne na starih razglednicah

Virtualni sprehod po poteh kulturne dediščine

POGLEDI PRETEKLOSTI - Gostilne na starih razglednicah

Domoznanska zbirka je najpomembnejša zbirka vsake splošne knjižnice, saj skrbi, da se ustvarjalnost ohranja iz roda v rod in je dostopna najširši javnosti. V Knjižnici Domžale načrtno zbiramo, obdelujemo, hranimo ter posredujemo knjižno in neknjižno gradivo, ki je neposredno ali posredno povezano z lokalno skupnostjo, v kateri delujemo.

Stare razglednice gledamo z nostalgijo in upanjem v očeh.

Knjižnica Domžale se lahko pohvali z bogato zbirko starih razglednic, ki pričajo o navadah in načinu življenja na Domžalskem od konca 19. stoletja do sredine 20. stoletja.

Kulturo vsakega naroda predstavljajo tudi stavbe, ki jih uvrščamo v kulturno dediščino.

Tokrat vam predstavljamo stare razglednice okoliških gostiln. Prve gostilne so poznali že stari Rimljani pred približno dva tisoč leti. Gostilne so kraji, ki se jih spominjamo večkrat in z rahlo nostalgijo. Gostinski lokali vseh vrst so nepogrešljiv del vsakega okolja, saj je to večinoma kraj, kamor ljudje zahajamo v prostem času. Veliko je tudi zgodb, ki so povezane z njihovimi imeni. Številne gostilne na domžalskem območju so bile in ostajajo središče družabnega življenja.

Vabimo vas, da z nami obujate spomine na tisti čas …

POGLEDI PRETEKLOSTI
Gostilne na starih razglednicah