• Indukcijska zanka
  • Dvigalo
  • Elektronska lupa

Pogledi preteklosti: Gradovi na starih razglednicah

virtualni sprehod po poteh kulturne dediščine

Pogledi preteklosti: Gradovi na starih razglednicah
Domoznanska zbirka je najpomembnejša zbirka vsake splošne knjižnice, saj skrbi, da se ustvarjalnost ohranja iz roda v rod in je dostopna najširši javnosti.

V Knjižnici Domžale načrtno zbiramo, obdelujemo, hranimo ter posredujemo knjižno in neknjižno gradivo, ki je neposredno ali posredno povezano z lokalno skupnostjo, v kateri delujemo.

Stare razglednice gledamo z nostalgijo in upanjem v očeh.

Knjižnica Domžale se lahko pohvali z bogato zbirko starih razglednic, ki pričajo o navadah in načinu življenja na Domžalskem od konca 19. stoletja do sredine 20. stoletja.

Kulturo vsakega naroda predstavljajo tudi stavbe, ki jih uvrščamo v kulturno dediščino.

Tokrat vam predstavljamo stare razglednice gradov. Gradovi so del bogate kulturne dediščine Slovenije. Mnogi gradovi stojijo na vrhovih gričev in hribov, pa tudi v drugih posebej lepih in slikovitih krajih, zato ob potovanju v preteklost ponujajo prelepe razglede po slovenski pokrajini. Tudi Domžale in okoliške kraje so krasili čudoviti gradovi in dvorci. Zgrajeni so bili v različnih obdobjih. Mnoge je načel zob časa, nekateri so porušeni, drugi obnovljeni. Gradovi na starih razglednicah prinašajo spomin na preteklost.

Vabimo vas k ogledu čudovitih zgradb z veličastnimi zidovi, ki odstirajo skrivnosti preteklosti.

Vabljeni na sprehod skozi prostor in čas!

Pogledi preteklosti: GRADOVI na starih razglednicah

Datum dogodka: ponedeljek, 29.11.2021 ob 0:00