• Indukcijska zanka

O biografiji Radka Poliča: Petra Pogorevc v Knjižnici Domžale

posnetek pogovora

O biografiji Radka Poliča: Petra Pogorevc v Knjižnici Domžale

Vabimo vas k ogledu posnetka pogovora s Petro Pogorevc, avtorico biografskega romana RAC - o življenju Radka Poliča.
Z avtorico se je pogovarjala Tadeja Rode Teran.

O trubadurki:
Petra Pogorevc je diplomirala iz primerjalne književnosti in literarne teorije ter angleškega jezika na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Med letoma 1993 in 2007 je delovala kot novinarka, kritičarka, publicistka in prevajalka, leta 2007 pa se je zaposlila v Mestnem gledališču ljubljanskem kot dramaturginja in urednica zbirke Knjižnica MGL. Leta 2017 se je vpisala na doktorski študij na Oddelku za dramaturgijo in scenske umetnosti na AGRFT v Ljubljani. Knjiga z naslovom Rac, ki je nastala po intenzivnih pogovorih z Radkom Poličem, je napisana v prvi osebi ednine, bogatita jo pristen humor in sočen jezik, oba tako značilna za tega velikega igralca.

Dogodek je del programa literarne prireditve, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

Beletrinini trubadurji: Petra Pogorevc
pogovor z avtorico biografskega romana RAC

Več utrinkov z dogodka najdete na povezavi domzalec.si.

Vabljeni!

Datum dogodka: četrtek, 30.9.2021 ob 0:00