Igor Fabjan: PANAMA - več kot tropski paradiž

potopisno predavanje

Igor Fabjan: PANAMA - več kot tropski paradiž

Panama nudi vse, kar si lahko zaželite v tropskih deželah: čudovite peščene plaže oblivata kar dva oceana, deževni gozdovi so polni življenja, v hribovskih predelih uspeva najboljša kava, v nekaterih mestih je mogoče začutiti pestro kolonialno preteklost. Znana je tudi zaradi prekopa, ki povezuje dva oceana in največjim ladjam na svetu skrajša plovbo za več tednov. S prekopom domačini upravljajo šele od leta 2000 in počasi njihov življenjski standard postaja podoben slovenskemu. Skupaj se bomo podali skozi prekop, na peščene plaže okrašene s kokosovimi palmami, spoznali obalo morskih zvezd, radovedne nosate medvedke, deskarje, ki so se zaljubili v visoke valove, upokojence ki so tu našli drugo domovino ... Spoznali boste tudi priljubljene panamske jedi in pestro pustno dogajanje.

Vstop prost! Vabljeni!

org.: Igor Fabjan, Knjižnica Domžale