• Indukcijska zanka
  • Dvigalo
  • Elektronska lupa

4. festival KAMIŠIBAJ POD SLAMNIKOM

kamišibaj predstave in podelitev nagrad

4. festival KAMIŠIBAJ POD SLAMNIKOM

Knjižnica Domžale organizira 4. festival Kamišibaj pod slamnikom

V okviru festivalskega dogajanja so organizirani dogodki za otroke, družine in odrasle.

KAJ JE
KAMIŠIBAJ

Kamišibaj je japonska umetnost pripovedovanja zgodb ob slikah na malem lesenem odru – butaju.

Na edinstven način združuje besedno in likovno umetnost.
V Sloveniji je doživel pravi razcvet.
Obožujejo ga tako otroci kot odrasli, saj smo vsi željni zgodb.

»Kamišibaj navdihuje, prebuja, ozavešča, nemalokrat nas nostalgično vrne v otroški čas; je umetnost, ki jo začutimo s srcem. Kamišibaj je od ljudi za ljudi, zato rad potuje.«  Boštjan Oder, predsednik Društva kamšibaj Slovenije

Letošnji festival je osredotočen na kamišibajkarje s področja Domžal in okolice. V okviru festivala je bil izveden Seminar Kamišibaj pod slamnikom, ki je prinesel odlične nove kamišibaje. Vabimo vas k ogledu izjemnih kamišibaj predstav!

Vabljeni tudi k glasovanju za najboljši kamišibaj in prejemnika nagrade občinstva.

PRIJAVA

V skladu z odloki vlade se javnih kulturnih prireditev udeležijo le osebe s potrdilom o negativnem testu, potrdilom o cepljenju ali o prebolelosti covida-19 (načelo PCT). V Skladu s smernicami NIJZ in veljavnimi ukrepi za zajezitev širjenja novega koronavirusa bodo zagotovljeni vsi pogoji za varen obisk.

Datum dogodka: sobota, 20.11.2021 ob 17:00
Lokacija dogodka: Knjižnica Domžale