Arhiv novic

Zgodbe mojega kraja: Kako smo nekoč preživljali počitnice

natečaj za najboljšo zgodbo

Zgodbe mojega kraja: Kako smo nekoč preživljali počitnice

Mestna knjižnica Ljubljana tudi letos v sodelovanju s knjižnicami Osrednjeslovenske regije pripravlja natečaj za najboljšo zgodbo, tokrat z naslovom Zgodbe mojega kraja: Kako smo nekoč preživljali počitnice. Potekal bo od 8. februarja do 15. aprila 2020, namenjen pa je starejši populaciji (60+). Udeleženci lahko sodelujejo le z eno zgodbo, ki mora biti napisana v slovenskem jeziku in ne sme presegati 1.600 besed. Zgodbe zbiramo na poštnem naslovu Mestna knjižnica Ljubljana, Kersnikova 2, 1000 Ljubljana, ter elektronskem naslovu mojkraj@mklj.si. Rok za oddajo zgodb je 15. april 2019.  Prispevke bo v aprilu in maju 2019 ocenjevala žirija in izbrala deset najboljših, ki bodo nagrajeni ter objavljeni na spletni strani Mestne knjižnice Ljubljana (www.mklj.si) in portalu Kamra (www.kamra.si). Prva tri najboljša dela bodo posebej nagrajena:

1. nagrada: nočitev z zajtrkom za 2 osebi v apartmaju Turistične kmetije Trebušak,

2. nagrada: : 2 enodnevni vstopnici za Terme Snovik,

3. nagrada: 2 vstopnici za obisk Arboretuma Volčji Potok.

Preostalih sedem nagrajencev bo prejelo brezplačno vstopnico za ogled filma v Kinodvoru ter paket naravne kozmetike podjetja Herba Slovenica.