TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE
Zadnje novice Arhiv novic

TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE

Teden ljubiteljske kulture je javna predstavitev ustvarjalnosti v sodobni družbi.

Teden ljubiteljske kulture skrbi za večjo dostopnost in mobilnost kulturnih dobrin. Vseslovenska akcija je namenjena podpori ustvarjalcev in promociji ljubiteljske kulture po vsej Sloveniji in zamejstvu. Projekt je zasnovan po zgledu podobnih projektov v drugih evropskih državah, ki vsako leto opozorijo na pomen, kakovost in množičnost ljubiteljskega ustvarjanja.

Vseslovenski Teden ljubiteljske kulture zaznamujejo kulturni dogodki, ki se odvijajo po vsej Sloveniji in v zamejstvu v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Slovenije in območnih izpostav JSKD skupaj s številnimi kulturnimi društvi in njihovimi zvezami, kulturnimi zavodi, lokalnimi skupnostmi, šolami, vrtci, knjižnicami, muzeji, posamezniki.

Vseslovenski Teden ljubiteljske kulture se vsako leto začne z nacionalnim odprtjem v enem od slovenskih središč, nadaljuje z večjimi regijskimi dogodki, ki se povezujejo z več kot 1.000 lokalnimi dogodki po vsej Sloveniji.

NAMEN TEDNA LJUBITELJSKE KULTURE

Namen projekta je priznanje več kot 107.000 kulturnim ustvarjalcem, ki svojo energijo in čas ljubiteljsko (torej brez plačila za svoje delo) namenjajo kulturi. Projekt prek pestrega kulturnega dogajanja povezuje vse prebivalce Slovenije in zamejstva in izpostavlja kulturni ter družbeni pomen ljubiteljske kulture v naši državi.

S Tednom ljubiteljske kulture osveščamo in pod enotno podobo predstavljamo vse, ki svoj talent, čas in energijo namenjajo ljubiteljski kulturi ter tako bogatijo sebe in družbo.

V Knjižnici Domžale, kljub epidemiološkemu stanju v zadnjem letu, našim bralcem, obiskovalcem spletne strani in uporabnikom družbenih omrežij ponujamo različne vsebine, ki bi jih utegnile zanimati. Eno izmed mnogih smo poimenovali ZVEN BESED.

Vabimo vas k sodelovanju.
S posnetki glasnega branja približajmo vsebino knjig tudi drugim.
Lahko preberete poezijo, odlomek iz knjige, kratko zgodbo…

Vaše posnetke pričakujemo na: prireditve@dom.sik.si.