POMEMBNO OBVESTILO!

Knjižnične storitve za uporabnike

POMEMBNO OBVESTILO!

Knjižnica Domžale s svojimi enotami je ponovno odprta za prevzem rezerviranega, naročenega in vnaprej pripravljenega gradiva.
Prost dostop do gradiva žal še ni mogoč.

NAROČANJE IN PREVZEM GRADIVA
- Nujna je vnaprejšnja rezervacija gradiva
Gradivo /do 10 enot/ lahko naročite:
katalog Cobiss+ /Moja knjižnica/
* telefon
Knjižnica Domžale /01 724 12 04/
Knjižnica Ihan /08 205 01 73/
Knjižnica Mengeš /01 723 73 74/
Knjižnica Moravče /01 723 13 59/
Knjižnica Šentvid /01 729 63 20/
Knjižnica Trzin /01 564 42 90/
- Po naročilu gradiva je potrebno počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo pripravljeno.

URNIK
za prevzem vnaprej pripravljenega knjižničnega gradiva

IZPOSOJA PO POŠTI
Pravila izposoje:
* Izposojali bomo le nujno potrebne knjige: knjige za maturodomača branja in študijsko literaturo za izpite.
* Možnost pošiljanja je omejena le na gradivo, ki je  na voljo v Knjižnici Domžale.
* Naročite lahko le gradivo, ki je prosto.
* Rok izposoje je 14 dni za leposlovno gradivo in 30 dni za strokovno gradivo z možnostjo podaljšanja, izposoja teče z dnem odpreme gradiva.
* Priprava gradiva je brezplačna, poštne stroške krije uporabnik ob prevzemu /po veljavnem ceniku Pošte Slovenije/.
* Pošiljke omejujemo na težo 2 kg.
* Če ima član neporavnane dolgove, jih mora pred naročilom plačati preko spleta /e-plačilo dolga/.
NAROČILA sprejemamo med ponedeljkom in petkom po e-pošti domzale@dom.sik.si.
Navedite svoje podatke:
številka članske izkaznice
- ime in priimek
- telefonska številka, na kateri ste dosegljivi
- naslov za dostavo
Knjige bomo poslali v roku 3 delovnih dni po naročilu.

VRAČANJE GRADIVA

- V krajevnih knjižnicah lahko vračate gradivo v času odprtosti knjižnic.
- Avtomatski vračalnik za vračanje gradiva v predprostoru Knjižnice Domžale obratuje v času odprtosti Mercator centra.   /Vračilo gradiva iz enot v Domžalah ni možno./

ZAMUDNINE
ZMUDNINE
- Morebitne zamudnine, ki je nastala v času zaprtosti oziroma omejene odprtosti knjižnic, pri vračilu gradiva ne bomo obračunavali.
- Če gradiva ne morete vrniti, se ne obremenjujte, saj se zamudnina, ki bi nastala v času zaprtosti oziroma omejene odprtosti knjižnic, ne bo evidentirala. Ko se bodo trenutne razmere umirile, vam bomo dali dovolj časa, da gradivo, katerega rok je potekel v času epidemije, vrnete brez zamudnin.
- Spremljajte našo spletno stran in družbena omrežja knjižnice.

BRALNE POSLASTICE
Za dobro in zanimivo branje vam ponujamo pakete izbranih knjig – BRALNE POSLASTICE. V vsaki vrečki so skrite tri do štiri knjige po izboru knjižničarjev, za katere smo prepričani, da vam bodo popestrile dneve in večere. Kaj se skriva v vrečki, vam namignemo z nalepkami, na katerih lahko prepoznate temo leposlovnih ali strokovnih knjig. Za otroke smo navedli starost in okvirno temo vsebine. Pripravili smo knjige, revije in DVD-je. Vabljeni k izposoji!

E-KNJIŽNICA
Vabimo vas, da uporabite možnosti dostopa do e-knjig in vseh drugih e-gradiv oz. podatkovnih zbirk, ki jih gradimo za vas:

Obiščite spletno knjižnico BIBLOS ter si izposodite zvočne knjige v aplikaciji AUDIBOOK.

Vabimo vas tudi k ogledu e-prireditev /predavanja, pravljice, delavnice, razstave, srečanja z ustvarjalci .../ na www.knjiznica-domzale.si.

Spremljajte našo spletno stran /www.knjiznica-domzale.si/ in Facebook stran, kjer vas bomo obvestili, če bo prišlo do kakršnihkoli sprememb glede ponujanja storitev.