Aktualne informacije za člane knjižnice in uporabnike knjižničnih storitev

Knjižnica Domžale z vsemi enotami se omejeno ODPRE v ponedeljek, 4. maja 2020.

Omejena odprtost pomeni, da bo knjižnica v prvi fazi odprta le za prevzem gradiva, ki ga boste uporabniki predhodno naročili.

• NAROČANJE GRADIVA:

- do 5 enot (vključno z neknjižnim gradivom in serijskimi publikacijami) bo možno prek telefona in e-pošte

Knjižnica Domžale /T 01 724 12 04; E domzale@dom.sik.si/
    Enota Ihan /08 205 01 73; E ihan@dom.sik.si/
    Enota Mengeš /T 01 723 73 74; E menges@dom.sik.si/
    Enota Moravče /01 723 13 59; E moravce@dom.sik.si/
    Enota Šentvid /T 01 729 63 20; E sentvid@dom.sik.si/
    Enota Trzin /T 01 564 42 90; E trzin@dom.sik.si/

- do 10 enot (vključno z neknjižnim gradivom in serijskimi publikacijami) bo možno prek cobissa (Moja knjižnica)

Po naročilu gradiva je potrebno počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo pripravljeno.

• PREVZEM GRADIVA bo možen za gradivo, ki bo naročeno najkasneje eno uro pred zaprtjem knjižnice, ki bo odprta po običajnem delovnem času.
    Prevzem gradiva bo potekal v skladu z zahtevami po varni razdalji in omejenem številu oseb v prostoru ter glede na prostorske zmožnosti.
  • VRAČANJE GRADIVA bo potekalo normalno (v Domžalah gradivo vračajte v avtomatski vračalnik v predprostoru).
    Gradivo, ki ste si ga izposodili pred zaprtjem knjižnic, lahko vrnete do 30. maja.
  • ZAMUDNINE za čas od 13. 3. do 30. 5. ne bomo obračunali.

Vse vrnjene knjige bodo morale za 7 dni v karanteno.

Enote, ki izposojajo igrače in igre, do nadaljnjega tega gradiva ne bodo izposojale.

Prost dostop do gradiva ter gibanje in zadrževanje v prostorih knjižnice zaenkrat ne bo možno.

Priporočila ob vstopu v knjižnico

Prosimo vas, da pred vstopom v knjižnico upoštevate napotke zaposlenih ter si preberete priporočila na plakatih:

• v knjižnico vstopajte le, če ste zdravi;
  • med obiskom knjižnice nosite zaščitno masko in si razkužite roke. Razkužila so na voljo pri vhodu v knjižnico;
  • upoštevajte predpisano varnostno razdaljo med obiskovalci, ki znaša 1,5 metra;
  • v knjižnico vstopajte le posamično;
  • če le mogoče, uporabite brezstična plačilna sredstva.

Glede na razvoj epidemiološkega stanja v regiji in državi bo odprtost knjižnice postopno prehajala v manj omejene faze, o čemer vas bomo sproti obveščali.

Hvala za razumevanje in vabljeni k naročanju ter izposoji gradiva.

Knjižnica Domžale