• Indukcijska zanka

AKTUALNE INFORMACIJE

Knjižnične storitve za uporabnike

AKTUALNE INFORMACIJE

Knjižnica Domžale in krajevne knjižnice so odprte po obratovalnem časuOmogočeno je samostojno izbiranje gradiva

ob upoštevanju navodil NIJZ.

Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 določa, da morajo obiskovalci knjižnice:

- izpolnjevati pogoj PCT (za osebe mlajše od 15 let ni pogoja PCT);

uporabljati masko med gibanjem in zadrževanjem v knjižnici;

zagotavljati medosebno razdaljo - najmanj 1,5 metra;

razkuževati roke ob vstopu v knjižnico.

Hvala za razumevanje in lepo vabljeni k izposoji gradiva.

Zaradi čim krajšega zadrževanja v knjižnici vam še vedno priporočamo naročanje gradiva vnaprej.

NAROČANJE IN PREVZEM GRADIVA
Gradivo /do 10 enot/ lahko naročite:
katalog Cobiss+ /Moja knjižnica/
* telefon
Knjižnica Domžale /01 724 12 04/
Krajevna knjižnica Ihan /08 205 01 73/
Krajevna knjižnica Mengeš /01 723 73 74/
Krajevna knjižnica Moravče /01 723 13 59/
Krajevna knjižnica Šentvid /01 729 63 20/
Krajevna knjižnica Trzin /01 564 42 90/
Po naročilu gradiva je potrebno počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo pripravljeno.

URNIK  odprtosti knjižnic

URNIK /večja različica/

IZPOSOJA PO POŠTI
Izposojali bomo le nujno potrebne knjige: knjige za maturodomača branja in študijsko literaturo za izpite. /več informacij/

DOSTAVA GRADIVA NA DOM
Prostovoljci vsem branja željnim bralcem, ki so starejši od 65 let ali invalidi, pripeljejo knjige na dom. /več informacij/

VRAČANJE GRADIVA

- V krajevnih knjižnicah lahko vračate gradivo v času odprtosti knjižnic.
- Avtomatski vračalnik za vračanje gradiva v predprostoru Knjižnice Domžale obratuje v času odprtosti Mercator centra.
  /Vračilo gradiva iz enot v Domžalah ni možno./

ZAMUDNINE

- Morebitne zamudnine, ki je nastala v času zaprtosti knjižnice, pri vračilu gradiva ne bomo obračunavali.
- Rezervirano in naročeno gradivo bo bralca čakalo tri delovne dni.

BRALNE POSLASTICE
Za dobro in zanimivo branje vam ponujamo pakete izbranih knjig – BRALNE POSLASTICE. V vsaki vrečki so skrite tri do štiri knjige po izboru knjižničarjev, za katere smo prepričani, da vam bodo popestrile dneve in večere. Kaj se skriva v vrečki, vam namignemo z nalepkami, na katerih lahko prepoznate temo leposlovnih ali strokovnih knjig. Za otroke smo navedli starost in okvirno temo vsebine. Pripravili smo knjige, revije in DVD-je. Vabljeni k izposoji!

E-KNJIŽNICA
Vabimo vas, da uporabite možnosti dostopa do e-knjig in vseh drugih e-gradiv oz. podatkovnih zbirk, ki jih gradimo za vas:

Obiščite spletno knjižnico BIBLOS ter si izposodite zvočne knjige v aplikaciji AUDIBOOK.

Vabimo vas tudi k ogledu e-prireditev /predavanja, pravljice, delavnice, razstave, srečanja z ustvarjalci .../ na www.knjiznica-domzale.si.

Spremljajte našo spletno stran /www.knjiznica-domzale.si/ in Facebook stran, kjer vas bomo obvestili, če bo prišlo do kakršnihkoli sprememb glede ponujanja storitev.