AKTUALNE INFORMACIJE
Zadnje novice Arhiv novic

AKTUALNE INFORMACIJE

Spoštovani člani in uporabniki knjižnice!

Knjižnica Domžale s svojimi enotami je odprta za prevzem rezerviranega, naročenega in vnaprej pripravljenega gradiva.

/Odlok vlade RS dovoljuje opravljanje nekaterih dodatnih storitev, med njimi so tudi knjižnice./
Prost dostop do gradiva žal še ne bo mogoč.
Za dobro in zanimivo branje vam ponujamo pakete izbranih knjig –
BRALNE POSLASTICE. V vsaki vrečki so skrite tri do štiri knjige po izboru knjižničarjev, za katere smo prepričani, da vam bodo popestrile dneve in večere. Kaj se skriva v vrečki, vam namignemo z nalepkami, na katerih lahko prepoznate temo leposlovnih ali strokovnih knjig. Za otroke smo navedli starost in okvirno temo vsebine. Pripravili smo knjige, revije in DVD-je. Vabljeni k izposoji!

Knjižnica Domžale z enotami bo do nadaljnjega obratovala po prilagojenem odpiralnem času.

Bibliobus do nadaljnjega ne vozi.

NAROČANJE GRADIVA

Gradivo /do 10 enot/ lahko naročite:
* katalog Cobiss+ /Moja knjižnica/
* telefon
Po naročilu gradiva je potrebno počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo pripravljeno.

VRAČANJE GRADIVA
- Vračilo gradiva je možno v času odprtosti knjižnic.
- Avtomatski vračalnik za vračanje gradiva v predprostoru Knjižnice Domžale obratuje v času odprtosti Mercator centra. /Vračilo gradiva iz enot v Domžalah ni možno./

ZAMUDNINE
Morebitne zamudnine, ki je nastala v času zaprtosti oziroma omejene odprtosti knjižnic, pri vračilu gradiva ne bomo obračunavali.
- Če gradiva ne morete vrniti, se ne obremenjujte, saj se zamudnina, ki bi nastala v času zaprtosti oziroma omejene odprtosti knjižnic, ne bo evidentirala. Ko se bodo trenutne razmere umirile, vam bomo dali dovolj časa, da gradivo, katerega rok je potekel v času epidemije, vrnete brez zamudnin.
- Spremljajte našo spletno stran in družbena omrežja knjižnice.

PRIPOROČILA
Za dobro počutje vseh obiskovalcev in zaposlenih vas prosimo, da upoštevate navodila NIJZ:

• v knjižnico vstopajte le, če ste zdravi;
  • med obiskom knjižnice si razkužite roke. Razkužila so na voljo pri vhodu v knjižnico;
  • upoštevajte, da je število obiskovalcev v prostoru knjižnice omejeno na eno osebo na 30m2;
  • predpisana varnostna razdalja med obiskovalci znaša 2 metra;
  • če le mogoče, za plačilo uporabite brezstična plačilna sredstva.
Hvala za razumevanje in vabljeni k naročanju ter izposoji vnaprej pripravljenega gradiva.

E-KNJIŽNICA
Vabimo vas, da uporabite možnosti dostopa do e-knjig in vseh drugih e-gradiv oz. podatkovnih zbirk, ki jih gradimo za vas:

Obiščite spletno knjižnico BIBLOS ter si izposodite zvočne knjige v aplikaciji AUDIBOOK.

Vabimo vas tudi k ogledu e-prireditev /predavanja, pravljice, delavnice, razstave, srečanja z ustvarjalci .../ na www.knjiznica-domzale.si.

Spremljajte našo spletno stran /www.knjiznica-domzale.si/ in Facebook stran, kjer vas bomo obvestili, če bo prišlo do kakršnihkoli sprememb glede ponujanja storitev.

Vabljeni v naše knjižnice!