Zlata leta - bralni kotiček za starejše
Arhiv novic Izpostavljeno na prvi strani

Zlata leta - bralni kotiček za starejše

predstavitev bralnega kotička

Evropska družba se stara in s tem se spreminja tudi njena dinamika.

V Knjižnici Domžale že dolgo prepoznavamo pomen medgeneracijskega sodelovanja in ozaveščanja o staranju ter redno sodelujemo z organizacijami, ki zastopajo interese starajočega se prebivalstva.

Skupaj z društvi, ki združujejo starejšo populacijo, pripravljamo različna predavanja in medgeneracijske delavnice. V dopoldanskem času izvajamo začetne računalniške tečaje za seniorje. S posebnimi nalepkami označujemo knjige s povečanim tiskom, ki so med starejšo populacijo zelo iskane. Za uporabo v knjižnici izposojamo tudi očala za branje.

Da bi se starejšim bralcem, ki predstavljajo velik del naših obiskovalcev, še bolj približali, smo v novembru postavili posebne poličke, kamor smo uvrstili gradivo, ki ga najpogosteje potrebujejo. Kotiček smo poimenovali ZLATA LETA, v njem pa so poleg izbranih romanov tudi priročniki za aktivno starost in lepše staranje, kvalitetno preživljanje prostega časa, doseganje dolgoživosti in kratkočasenje ter strokovno gradivo s področja zakonodaje in socialnega skrbstva.

Kratko predstavitev kotička najdete v prispevku Z naših polic - ZLATA LETA.

PRIPOROČILNI SEZNAM GRADIVA

Poleg tega bodo uporabniki na tem mestu našli:

• promocijsko gradivo društev,
  • računalnike, prilagojene uporabnikom s slabšim vidom,
  • elektronsko lupo,
  • lupe za branje.

Naši informatorji na oddelkih vam bodo z veseljem pomagali pri uporabi opreme.