Oživljena lesena didaktična igrača Konstrukta

Oživljena lesena didaktična igrača Konstrukta

delavnica

Knjižnica Domžale, 10. 02. 2023 17:00 - 18:00

Konstrukta je preprosta, a domišljena, trpežna in pristna lesena didaktična igrača za otroka vsake starosti. Je njegov odnos do sveta, ki ga z njo spoznava v brezkončnih različicah. Posameznikova igra z lesom, tem edinstvenim naravnim materialom, sprošča njegovo ustvarjalnost in domišljijo. Skupinsko sestavljanje različnih oblik in figur gradi funkcionalno in empatično skupnost, saj spodbuja sodelovanje in živahno izmenjevanje zamisli.

Didaktično igračo Konstrukta je leta 1976 zasnoval Niko Kralj. Kot plod sodelovanja Muzeja za arhitekturo in oblikovanje, Kraljeve hčere Veronike ter ustvarjalcev Festivala lesa iz Kočevja in obrtnikov kočevsko ribniškega območja, je igrača po skoraj 50-ih letih končno zaživela. Izdelana kakovostno, iz kočevske bukovine (regije gozdov) in več kot petstoletne tradicije mojstrske obdelave lesa, bo služila več generacijam otrok in odraslih. Zanimiva pa je tudi za vse, ki poznajo Nika Kralja kot kultnega industrijskega oblikovalca.

Konstrukta razvija logično mišljenje, krepi pozornost in vztrajnost ter pomirja s prijetnim občutenjem lesa. Usklajeno gibanje rok in oči vpliva na fino motorične sposobnosti ter veča prostorsko predstavljivost. Skozi igro raziskujemo, rešujemo težave in se učimo tehničnih zakonitosti.

Obvezna je predhodna spletna prijava

priporočena starost: 4+

SPLETNA PRIJAVA