Koledar prireditev - prihodnji dogodki

Krepitev spomina: "Spomin, kaj je že to?"
Dogodki in prireditve Za odrasle Za odrasle

Krepitev spomina: "Spomin, kaj je že to?"

izobraževanje in usposabljanje za starejše

Knjižnica Domžale, 20. 12. 2022 10:00

Medgeneracijsko društvo Jesenski cvet Domžale bo za svoje voditelje skupin in za druge udeležence dogodka predstavilo pomen krepitve spomina pri starejših.

Včasih nam uide iz spomina kakšen pomemben podatek, ime znanca,  nikakor se ne moremo spomniti, kam smo odložili ključe ali ne vemo, po kaj smo se odpravili v klet ... To se še nekoliko bolj pogosto dogaja ljudem v tretjem življenjskem obdobju.

V uvodu bomo na kratko pogledali, kako delujejo naši možgani in se dotaknili  vprašanja, kaj je spomin, kakšne vrste spomina poznamo, kako si informacije prikličemo v spomin, zakaj nam spomin peša, kaj jej starostna pozabljivost in katere so bolezni spomina.

Pomembno je, da si tudi v starosti prizadevamo ohraniti dober spomin in da poznamo dejavnike, ki nam bistrijo um in kateri so sovražniki spomina.

V drugem delu dogodka bodo predstavljene vaje za krepitev spomina, ki jih bodo udeleženci lahko tudi preizkusili.

predavateljica in vodja delavnic: Maksimiljana Mali, univ. dipl. soc. del

org. : Medgeneracijsko društvo Jesenski cvet Domžale, Knjižnica Domžale