LITERARNI IN LIKOVNI NATEČAJI
Arhiv novic

LITERARNI IN LIKOVNI NATEČAJI

Jaz sem knjiga. Ti si knjiga. Vsi smo knjige.

Ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjig za otroke, so v MKL (Pionirski) skupaj s Slovensko sekcijo IBBY tradicionalno pripravili Bralnospodbujevalno akcijo. Pripravili so tudi tematski seznam s 130 bralnimi predlogi, ki je razdeljen v tri sklope: Zgodbe o knjigah, Zgodbe o knjigah – za odrasle in Posebne zgodbe. Akcija 2023 je motivirana z letošnjo poslanico IBBY, ki jo je zasnovala Grška sekcija IBBY in nosi naslov Jaz sem knjiga, preberi me! pesnika Vagelisa Iliopoulosa in ilustratorke Photini Stephanidi, ki je ustvarila plakat.

Ob bralnospodbujevalni akciji so razpisali tudi likovni in literarni natečaj, ki se zaključujeta konec leta 2023.
Knjižnica Domžale se pridružuje akciji in vas vabimo k sodelovanju.

PRAVILA IN POGOJI SODELOVANJA

LITERARNI NATEČAJ

LIKOVNI NATEČAJ

Zgodbe mojega kraja - natečaj za najboljšo zgodbo

Mestna knjižnica Ljubljana v sodelovanju s knjižnicami Osrednjeslovenske regije vsako leto razpiše natečaj za najboljšo zgodbo. Natečaj je namenjen vsem, ki ste že dopolnili 60 let, nosi pa naslov Zgodbe mojega kraja. Tema natečaja, ki jo izkazuje podnaslov, je vsako leto drugačna, a vedno tesno povezana z zgodovino lokalnega okolja.

KAKO SMO SE NEKOČ PREVAŽALI

Letošnji natečaj je že šesti po vrsti. Poteka od 12. junija do 30. oktobra 2023.

Če ste dopolnili 60 let in radi pišete, vas vabimo, da nam do 30. oktobra 2023 pošljete kratko, resnično zgodbo, povezano s spomini na različne oblike prevoza in prevoznih sredstev v vašem kraju ali drugod po Sloveniji. Morda se spominjate prve ali pa kakšne prav posebne vožnje z avtobusom ali vlakom, dogodivščin s kolesom ali pa nakupa svojega prvega jeklenega konjička.

Sodelujete lahko z le eno zgodbo, ki naj bo napisana v slovenskem jeziku in naj ne presega 1.600 besed. Oddate jo lahko tipkano ali v elektronski obliki.

PRAVILA IN POGOJI SODELOVANJA

LETAK