BEREM=RASTEM
Skupnost, ki več kot deli, več ima
V Knjižnici Domžale se je 23. 6. 2026 zgodil sprejem posebne vrste. Naši najmlajši bralci so namreč postali del skupnosti Berem=RASTEM.
Berem=RASTEM je bralno spodbujevalni projekt za otroke 1. in 2. razreda osnovne šole v organizaciji Knjižnice Domžale in Občine Domžale, s sodelovanjem osnovnih šol s področja. Po skupinskem obisku učencev v prvem razredu v najbližji splošni knjižnici in rednem branju, učence v drugem razredu prijazno sprejmemo v skupnost bralcev občine Domžale.
Povabilu Knjižnice Domžale so se odzvali 2. razredi OŠ Venclja Perka, OŠ Domžale in OŠ Domžale-PŠ Ihan, skupno kar šest razredov, oziroma 136 učencev. Direktorica Knjižnice, Barbara Zupanc Oberwalder in županja občine Domžale, Renata Kosec, sta male nadobudneže vzpodbudili, naj še naprej v knjigah odkrivajo daljne svetove, nove poti in osupljive zgodbe. Povabili sta jih k raziskovanju zakladov knjižnice ter vsakodnevnemu branju, četudi le po deset minut ali eno stran v knjigi. Predvsem pa je pomembno, da se vest o dobrih zgodbah širi naprej, da bodo po odličnih knjigah posegali tudi drugi. Županja je učencem zaželela lepe, sproščene počitnice ter jih povabila na bazen, ki se odpira v prihajajočih tednih. Da bodo v poletnih dneh lahko nemoteno brali v senci, jim je Knjižnica Domžale vsem poklonila kape s senčnikom.
Po izrečenih pohvalah so si prisotni ogledali še nastope kamišibaj mojstric. Na odru so se zvrstile Katja Žerovnik (Junin kolesarski izlet), Maja Papež Ilić (Pastirček in volk), Miomira Šegina (Bistri Jaka) in Joža Žuna (Butalski policaj).
Še enkrat pozdravljamo vse učence, ki so s spoznavanjem velikih in malih tiskanih črk postali samostojni bralci, ter jim želimo veliko užitkov v vseh prihodnjih bralskih podvigih.