OSAMOSVOJITEV: skoraj vse o poti k lastni državi
Virtualne razstave Za odrasle

OSAMOSVOJITEV: skoraj vse o poti k lastni državi

virtualna razstava

Ob 30. obletnici samostojnosti in neodvisnosti Slovenije smo pripravili spletno razstavo, ki ponuja slikovit vpogled v dogajanje, življenje in vzdušje v Sloveniji v času osamosvojitve.

Virtualna razstava je nastala v sodelovanju z založbo Miš in Knjižnico Domžale v okviru festivala Bralnice pod slamnikom in je prerez velike ilustrirane knjige Osamosvojitev, ki jo je založba Miš v sodelovanju z Muzejem novejše zgodovine Slovenije izdala ob bližajoči se 30-letnici države Slovenije.

Z besedilom kustosinje Muzeja novejše zgodovine Slovenije Nataše Strlič in z ilustracijami večkrat nagrajenega ilustratorja Damijana Stepančiča se gledalec sprehodi po dogajanju v slovenskem prostoru med letoma 1980 in 1992.

Vabljeni k ogledu!

OSAMOSVOJITEV - virtualna razstava