Prilagodi stran slabovidnim uporabnikom Prilagodi stran dislektikom Ravnilo

e-Novosti

E bralna značka za odrasle

BRANJE V OBLAKU je projekt, s katerim želimo:

• spodbujati bralno kulturo,
  • omogočiti branje na različnih digitalnih napravah in s tem omogočiti branje kjerkoli in kadarkoli,
  • razvijati refleksijo o prebranem,
  • povečati izposojo e-knjig,
  • povečati prepoznavnost portalov in e-okolij, ki ponujajo e-knjige.

PRAVILA SODELOVANJA

Kdo lahko sodeluje? Člani Knjižnice Domžale, starejši od 15 let.

Kje lahko sodelujete? Po vsem svetu.

Kakšna so pravila? Na e-mail eknjiznica@dom.sik.si pošljite svoje podatke (ime in priimek, članska št.) s pripisom: sodelovanje v projektu Branje v oblaku. V letošnjem letu lahko izbirate poljubne knjige z dveh portalov: /portal BIBLOS in portal EBSCO/. Povezave in navodila obeh portalov najdete na www.knjiznica-domzale.si.

Koliko časa traja projekt? Od 20. novembra do 17. septembra.

Po vsaki prebrani knjigi morate poslati na eknjiznica@dom.sik.si (to lahko storite kar preko e-obrazca):

• vaše podatke,
  • naslov in avtorja knjige,
  • ime portala, preko katerega ste si izposodili e-knjigo (BIBLOS ali EBSCO),
  • na kateri napravi ste brali,
  • vašo oceno knjige: 1- priporočam, 2- zadržan, 3- odsvetujem,
  • krajšo vsebino knjige ali nekaj misli, ki so vas ob branju prešinile. Od vsakega udeleženca bomo namreč na naši spletni strani objavili vsaj eno misel ali povzetek v obliki t. i. knjižnega twitta, zato napišite, ali dovolite, da so pod objavljenim povzetkom navedeni vaši podatki, inicialke ali pa želite ostati anonimni. morebitne opombe/opažanja o branju na digitalnem nosilcu.

Bralci, ki bodo prebrali najmanj 5 e-knjig, bodo prejeli priznanje in nagrado.

Dodatne informacije: Helena Dakič Prelc, vodja projekta

Bralniki

Člani naše knjižnice si lahko po novem tudi izposodite bralnike, s katerimi boste preizkusili spletni servis izposoje e-knjig BIBLOS.

Bralniki

Predvajalniki

Čitalniška izposoja prenosnih DVD predvajalnikov. Predvajalniki

mCOBISS

Virtualna knjižnica Slovenije na mobilnih napravah Spoznajte mCOBISS – mobilnim napravam prilagojeno različico COBISS/OPAC-a!