Pravljični palček 2016/2017
Arhiv novic

Pravljični palček 2016/2017

Knjižnica Domžale že dvajseto leto izvaja projekt PRAVLJIČNI PALČEK oziroma projekt družinskega branja v sodelovanju z vrtci in šolami. Glavni namen in smisel projekta je spodbujanje staršev, da bi brali svojim otrokom, kajti zavedati se moramo, da se srečanje otroka s knjigo zgodi le s pomočjo odrasle osebe.

Tudi letos vabimo vzgojiteljice in učiteljice prvih razredov k sodelovanju

Možne so tudi individualne prijave otrok, ki niso vključeni v vrtce, ti se lahko prijavijo še do 15. novembra.

Priporočilni seznam si lahko ogledate (in natisnete) tukaj.

Otroci bodo skupaj s starši »brali« in pripovedovali pravljice do konca meseca februarja 2017.

Zaželeno je seveda, da preberejo čimveč, a najmanj eno ljudsko in dve avtorski deli s seznama. Na pamet naj se naučijo tudi eno pesmico. Namesto enega avtorskega dela lahko preberejo eno poljubno poučno knjigo.

V marcu 2017 pričakujemo skupinske izdelke otrok na temo pravljični palček/pravljični junaki, ki si jih bodo lahko obiskovalci knjižnice ogledali v aprilu in maju 2017.

Več informacij dobite na Oddelku za otroke in mladino v Knjižnici Domžale.

Kontaktni osebi:

Lidija Smerkolj Turšič lidija.smerkolj@dom.sik.si