KOZOLEC: Naša etnološka dediščina
Razstave Razstava - dvorana

KOZOLEC: Naša etnološka dediščina

Izbor fotografij fotografskega natečaja

Na razstavi, ki si jo lahko ogledate v prostorih Knjižnice Domžale, od 1. septembra do 22. septembra, si boste lahko ogledali fotografije vseh sodelujočih. Kozolci so bili fotografirani v Občini Domžale in okoliških občinah.

Kozolec je naša nacionalna posebnost. V taki obliki ga najdemo le še na jugu Avstrije in ponekod v Italiji, največkrat prav tam, kjer so živeli Slovenci. Kozolec je dokaz, kako domiseln je bil slovenski kmečki človek. Iz lesa, ki ga je naša narava polna, je napravil napravo za sušenje pridelkov in shranjevanje kmečkih strojev in pri tem uporabil naravne vire, kot sta veter in sonce.

Prav bi bilo, da bi naredili več za ohranitev slovenskega kozolca, saj se zelo lepo zlije z našo pokrajino. S fotografskim natečajem smo želeli spomniti na to našo čudovito etnološko dediščino. Vsem, ki ste sodelovali na natečaju se iskreno zahvaljujemo, saj ste nam s tem pomagali obogatiti našo domoznansko zbirko. Vabimo vas, da še naprej sodelujete z nami.

Vabljeni na razstavo

Knjižnica Domžale