Portugalska: dežela na robu Atlantika

Potopisno predavanje

Portugalska: dežela na robu Atlantika

Vabljeni na potopisno predavanje po Portugalski. Skozi skrivnostno deželo na robu Atlantika nas bo popeljala Martina Vrankar, absolventka arhitekture, ki je bila na študijski izmenjavi na Inštitutu Superior Téhnico, Univerze v Lizboni.

Predavanje bo v torek, 19. marca 2019 ob 19.30, v Krajevni knjižnici Janeza Trdine Mengeš.

V zasanjani deželi na robu oceana, pregovor domačinov pravi: »Braga reza, o Porto trabalha, Coimbra estuda e Lisboa diverte-se«, torej mesto moli, dela, študira in se zabava.

A hkrati pravljična Sintra, mistična Evora, eksotična Madeira in zeleni Azori, prijetno presenetijo. Morska hrana je izvrstna, vino portovec zelo okusno in h kavi ponudijo sladico pastel de nata.

Življenje v Lizboni je izredno pestro. Ima veliko sonca, ni prevelika ter ponuja zanimivo ulično življenje.

Portugalsko arhitekturo zaznamuje predvsem velika navezanost na lokacijo, horizontalnost, avtentičnost in minimalistično abstraktno iskanje bistva.

Vstop prost!

Datum dogodka: torek, 19.3.2019 ob 19:30