Jakob J. Kenda: Apalaška pot

Jakob J. Kenda: Apalaška pot

Literarna kavarna

Knjižnica Domžale, 12. 02. 2019 19:00

APALAŠKA POT gre po istoimenskem pogorju, čez 14 ameriških zveznih držav na vzhodu ZDA. Dolga je nekaj prek 3.500 kilometrov in ima toliko skupnega vzpona, kot da bi se šestnajstkrat z nivoja morske gladine povzpel na Everest: 142 kilometrov.

To je divjinska pot, na kateri je pohodnik celo teden dni daleč od prve naselbine, potopljen globoko v naravo ameriških gozdov. Spričo zahtevnosti, dolžine in starosti jo imenujejo mati vseh poti.

JAKOB J. KENDA je v javnosti najbolj znan po svojih prevodih, predvsem Harryja Potterja. Kot doktor literarnih ved, avtor ali urednik je podpisan pod številne publikacije od antologij do beril. Za mnoge časopise in revije piše o literaturi in filmu ter predava. Pogosto ga pokličejo tudi, kadar se v kakšni kulturni instituciji pokaže potreba po kriznem menedžerju. Ena njegovih največjih ljubezni pa je pohodništvo in leta 2017 je kot prvi Slovenec prehodil Apalaško pot.

Roman APALAŠKA POT: 3500 KILOMETROV HRIBOV IN AMERIKE je iskriv in iskren zapis o avtorjevem doživljanju te dolge pešpoti.

Prek razgibanega dogajanja med pohodom prikazuje tudi posebnosti te divjinske poti, ameriške narave in pohodništva. Prek popotnih tovarišev, mest ob poti in ljudi, ki jih srečuje, pa razkriva sodobno ameriško stvarnost.

Z avtorjem se bo pogovarjala Bernarda Mal.

Vstop prost! Vabljeni!

org.: Tadeja Rode Teran, Knjižnica Domžale