Andreja Avberšek: NACIONALNI PARKI ZDA

Andreja Avberšek: NACIONALNI PARKI ZDA

spletno potopisno predavanje

13. 01. 2021 19:00
Andreja Avberšek je v lastni režiji v slabih treh tednih prevozila 7000 km med nacionalnimi parki zahodne ZDA. Začela je v hribovitem Yosemite, ki jo je očaral z razgledi in pokončnimi granitnimi stenami. Proti jugu se je odpeljala skozi park Kings Canyon in si v Sequoia parku ogledovala veličastne sekvoje. Death Valley jo je presenetil s svojo lepoto in barvami. V Zionu se je sprehodila ob reki znotraj parka in uživala v razgledih na kanjon. Kanjon Bryce jo je s svojim naravnim amfiteatrom popolnoma navdušil. Sprehodila se je tudi po dveh ozkih kanjonih Antelope, ki ob nekaj sončnih žarkih opoldan zažarita v rdeči podobi. Ogledala si je tudi sloviti jez Hoover Dam na reki Colorado in s helikopterjem poletela nad navdihujočim Grand Canyonom. Skozi hriboviti Grand Teton je prispela v zadnji obiskani park na poti – sloviti Yellowstone in štiri dni uživala v družbi gejzirjev in bizonov. Sledila je vožnja v San Francisco, kjer je sledili ogled znamenitega zapora Alcatraz.

spletno potopisno predavanje
sreda, 13. januar 2021, ob 19.00