Koledar dogodkov

Razstave Glavna razstava

Souvani in njihov park v Volčjem Potoku

razstava o družini Souvan

Souvani in njihov park v Volčjem Potoku je razstava o družini Souvan in njeni vlogi pri oblikovanju sedanjega Arboretuma Volčji Potok. Družina Souvan je bila v 19. stoletju eden od stebrov gospodarskega in kulturnega življenja Slovencev v Ljubljani. Bila je del maloštevilnega finančno uspešnega slovenskega meščanstva, ki si je prizadevalo za vsestransko narodno emancipacijo v takrat še prevladujoče nemškem mestu. Z delavnostjo, spretnostjo, podjetniško prodornostjo in zgledno socialno odgovornostjo so Souvani s trgovino v sto letih postali ena najbogatejših ljubljanskih družin. Njeni moški člani so bili gospodarski funkcionarji in narodni politiki ter ob tem iz roda v rod bolj vpet v kulturno življenje. Leon Souvan se je zapisal v slovensko kulturno zgodovino kot mecen slikarjev, z lastno ustvarjalnostjo pa kot skladatelj in predvsem kot stvaritelj parka okoli graščine v Volčjem Potoku. Souvanov park je danes zgodovinsko jedro Arboretuma Volčji Potok, enega najpomembnejših kulturnih spomenikov vrtne arhitekture v Sloveniji.

Avtor razstave: Matjaž Mastnak;

oblikovanje: Mateja Račevski, Javni zavod Arboretum Volčji Potok.

Razstava bo na ogled od 29. oktobra do 17. novembra 2018. Vabljeni!