Koledar dogodkov

Čukec Nukec – zgodbe o malem čuku
IZBRANO Knjige za otroke in mladino

Čukec Nukec – zgodbe o malem čuku

Avtor : Helena Janežič
Zvrst : slikanica
Leto izida : 2017
Ciljna Skupina : oddelek za otroke in mladino
Vrsta gradiva : leposlovje
Založba : Nuk

Čukec Nukec je domiselna slikanica, ki preprosto in poučno predstavi  Narodno in univerzitetno knjižnico v Ljubljani. Pri tem nam pomaga simpatičen čukec Nukec, ki živi v knjižnici in vsako noč prebira kakšno izmed več kot treh milijonov knjig, ki jih tam hranijo. Neke noči pa ugotovi, da še nekdo rad ponoči preživlja čas v knjižnici. In to ne kdorkoli, ampak kar sam arhitekt te čudovite stavbe, Jože Plečnik. Ta čukcu razkrije nekaj arhitekturnih in vsebinskih skrivnosti knjižnice, osvetli pa mu tudi nekaj osnov dela v knjižnici. Pri tem seveda ne pozabi poudarit pomena vseh tam zaposlenih, od katerih prav vsak prispeva svoj pomemben delež k hranjenju in ohranjanju bogate kulturne dediščine slovenskega naroda. Slikanica s kvalitetno vsebino in izvrstnimi ilustracijami otrokom in odraslim na izviren način približa tematiko, ki se sicer marsikomu verjetno zdi suhoparna in morda samoumevna, in dokaže, da temu ni tako.